ANDREA BAZZUCCHI

LECTURE: INVISALIGN AND RESTORATIVE DENTISTRY: THE INTERDISCIPLINARY SYNERGY IN THE DIGITAL ERA

 

dr Andrea Bazzucchi
Dr Bazzucchi otrzymał w 1992 r.u tytuł DDS na uniwersytecie Università Cattolica del Sacro Cuore, w Rzymie. W roku 1996 otrzymał tytuł Master of Science z zakresu Ortodoncji na uniwersytecie Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio (USA), a w 1999 roku drugi tytuł Master of Science z Ortodoncji na uniwersytecie w Neapolu (Facoltà di Medicina e Chirurgia i Policlinico).

 

Dr Bazzucchi jest międzynarodowym wykładowcą, na Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio (USA), gdzie zajmuje się głównie leczeniem z użyciem Invisalign, jest również wykładowcą na University of Ferrara (kurs z zakresu Invisalign Master).

 

Dr Bazzucchi opublikował wiele artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych. Współpracuje z czterema rzymskimi praktykami ortodontycznymi, specjalizującymi się w leczeniu interdyscyplinarnym, jest tam specjalistą od Invisalign Platinum. Pracuje również jako międzynarodowy konsultant i wykładowca technologii Align.

 

WYKŁAD: ITERO & INVISALIGN: SYNERGIA MIĘDZY NARZĘDZIAMI CYFROWYMI I TECHNOLOGIĄ KLINICZNĄ ZAPEWNIAJĄCĄ SUKCES POSTĘPOWANIA INTERDYSCYPLINARNEGO.

Ortodoncja to leczenie nie tylko dzieci i nastolatków. Coraz więcej dorosłych kierowanych jest do ortodonty w celu korekty zgryzu oraz, może nawet w większym stopniu, w celu poprawy planowanego efektu leczenia zachowawczego. W wielu przypadkach konieczna jest współpraca stomatologa zachowawczego i ortodonty mająca na celu zapewnienie optymalnego kształtu i funkcji odbudowanego odcinka.Prawidłowe ustawienie zębów w łuku skutkuje nie tylko możliwością zachowania większej ilości tkanek zębów, ale może także poprawić higienę i stan zdrowia przyzębia.

 

Pacjenci poszukujący rozwiązań estetycznych często nie decydują się na leczenie ortodontyczne ze względu na nieakceptowalną estetykę aparatu ortodontycznego. System Invisalign może pomóc pacjentowi w akceptacji interdyscyplinarnego planu leczenia korzystającego z terapii z użyciem alignerów. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego lekarz zachowawczy może odtworzyć idealne proporcje i kształty zębów, aby uzyskać w minimalnie inwazyjny sposób optymalną estetykę i lepszą funkcję.

WEBSITE CREATED WITH LOTS OF by REBEL ARTISTRY