ANTONELLO F. PAVONE

LECTURE: INVISALIGN AND RESTORATIVE DENTISTRY: THE INTERDISCIPLINARY SYNERGY IN THE DIGITAL ERA

 

ANTONELLO F. PAVONE

Ukończył studia z wyróżnieniem w 1995 r. na uniwersytecie Tor Vergata w Rzymie. Oficer-dentysta w marynarce wojennej w latach 1996-1997; otrzymał dyplom LMD na Uniwersytecie w Genewie w 2000 r.. Asystent w Katedrze Protetyki Uzupełnień Stałych na Uniwersytecie Genewskim, prowadził również badania w zakresie protetyki stomatologicznej i implantologii (2001-2002). Był zatrudniony jako profesor na Uniwersytecie Aquila w latach 2001 – 2003. Jest autorem artykułów naukowych oraz prezentacji, które publikuje i przedstawia również za granicą.

 

Prowadzi prywatną praktykę o profilu implantologicznym, skupia się także na protetyce oraz stomatologii zachowawczej i estetycznej. Jako ekspert w dziedzinie estetycznego leczenia interdyscyplinarnego w latach 2013-2016 został wicedyrektorem centrum stomatologii estetycznej “Laclinic – Montreux”. Od 2012 r. jest również konsultantem “Dental Solutions Clinic” w Szwajcarii. Aktualnie prowadzi badania na Uniwersytecie w Rzymie w związku ze swoją pracą doktorską, dotyczącą materiałów przeciwstarzeniowych w stomatologii. Jest również certyfikowanym członkiem Europejskiej Akademii Stomatologii Kosmetycznej oraz współwłaścicielem klinik Solo Sorrisi we Włoszech.

 

Krajowy i międzynarodowy wykładowca oraz instruktor technologii Invisalign.

 

WYKŁAD: ITERO & INVISALIGN: SYNERGIA MIĘDZY NARZĘDZIAMI CYFROWYMI I TECHNOLOGIĄ KLINICZNĄ ZAPEWNIAJĄCĄ SUKCES POSTĘPOWANIA INTERDYSCYPLINARNEGO.

Ortodoncja to leczenie nie tylko dzieci i nastolatków. Coraz więcej dorosłych kierowanych jest do ortodonty w celu korekty zgryzu oraz, może nawet w większym stopniu, w celu poprawy planowanego efektu leczenia zachowawczego. W wielu przypadkach konieczna jest współpraca stomatologa zachowawczego i ortodonty mająca na celu zapewnienie optymalnego kształtu i funkcji odbudowanego odcinka.Prawidłowe ustawienie zębów w łuku skutkuje nie tylko możliwością zachowania większej ilości tkanek zębów, ale może także poprawić higienę i stan zdrowia przyzębia.

 

Pacjenci poszukujący rozwiązań estetycznych często nie decydują się na leczenie ortodontyczne ze względu na nieakceptowalną estetykę aparatu ortodontycznego. System Invisalign może pomóc pacjentowi w akceptacji interdyscyplinarnego planu leczenia korzystającego z terapii z użyciem alignerów. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego lekarz zachowawczy może odtworzyć idealne proporcje i kształty zębów, aby uzyskać w minimalnie inwazyjny sposób optymalną estetykę i lepszą funkcję.

WEBSITE CREATED WITH LOTS OF by REBEL ARTISTRY