Peter van der Meulen

WYKŁAD: CYFROWE WYCISKI WEWNĄTRZUSTNE I PROCEDURY Z NIMI ZWIĄZANE

Dynamiczny rozwój rozwiązań cyfrowych w stomatologii.

 

Czy cyfrowe wyciski wewnątrzustne i późniejsze oparte na nich procedury poprawiają wyniki leczenia w porównaniu z tradycyjnymi metodami analogowymi? Odpowiedź na to pytanie oraz zagadnienia takie, jak komfort pacjenta, oszczędność czasu, dokładność wycisków cyfrowych w porównaniu z tradycyjnymi, uzyskanie dokładnego przylegania uzupełnień i przebieg cyfrowego postępowania, zostaną szczegółowo omówione w trakcie wykładu. Ponadto przedstawione zostanie zastosowanie i ograniczenia cyfrowych wycisków wewnątrzustnych w protetyce i implantologii.

 

Cele edukacyjne: Po prezentacji uczestnicy będą mogli zrozumieć i omówić procedurę pobierania cyfrowych wycisków wewnątrzustnych oraz wymienić ich zalety, ograniczenia i zastosowanie w protetyce oraz implantologii. Opierając się na dowodach naukowych będą zatem w stanie podjąć decyzję o ewentualnym zakupieniu tej technologii, znając jej prawidłowe zastosowanie kliniczne.

 

dr Peter van der Meulen, protetyk, (Johannesburg, RPA)

 

 

Jego fascynacja protetyką obejmuje odbudowę estetyki twarzy i uśmiechu z zastosowaniem zaawansowanej technologii cyfrowej CBCT, technologii CAD/CAM, uzupełnień pełnoceramicznych oraz implantów – wykłady z tych zagadnień prowadził w kraju i za granicą.

 

Razem ze swoim zespołem wygrał trzecie miejsce w programie NobelBiocare International Creative Circle Awards Program for the Creation of Beauty and Esthetics w Las Vegas (USA) w czerwcu 2005 roku. Następnie w maju 2007 roku (również w Las Vegas, USA) zdobył 2 i 1 miejsce w tym samym programie.

 

Dr van der Meulen jest członkiem zespołu Global Pre-Launch powołanego dla metody leczenia NobelBiocare Guided Surgery and Prosthodontic, w ramach którego organizuje zaawansowane szkolenia protetyczne. Został uhonorowany za swoje poświęcenie, profesjonalizm i wysokiej jakości pracę w dziedzinie stomatologii w publikacji na łamach International NobelEsthetics. W ostatnim czasie prowadzone przez niego leczenie uzupełnieniami pełnoceramicznymi było prezentowane w Europie, Chinach, Australii, Południowej Ameryce oraz USA.

 

Zarejestrowany jako specjalista w General Dental Council (UK), członek South African Dental Association, oraz członek Academy of Prosthodontics of South Africa, International College of Prosthodontists oraz Academy of Osseointegration, dr van der Meulen jest pełnoetatowym specjalistą w prywatnej praktyce specjalistycznej w Sandton w Johannesburgu, gdzie zmienia świat uśmiech po uśmiechu.

 

Reprezentował RPA w dwóch mistrzostwach świata w windsurfingu, a swoją pasją do sportu zaraził też rodzinę i przyjaciół – wspólnie uprawiają kolarstwo, narty wodne, czasem windsurfing.

WEBSITE CREATED WITH LOTS OF by REBEL ARTISTRY